VitaMinalia

 

 

optigrow

koupit button bubli g

 

sport

koupit button bubli g

 

balancer

koupit button bubli g

 

O VitaMinalii

VitaMinalia se zrodila ze spolupráce několika vášnivých milovníků koní (Koen Vereecke, Matthias Claeys a Jonas Smekens), kteří spojili své znalosti, dovednosti a zkušenosti s cílem dlouhodobého zlepšení zdraví, pohody a výkonnost koní.

VitaMinalia byla založena v roce 2018 uvedením našeho prvního produktu: VitaMinalia EQUINE SPORT. Tento produkt je výsledkem několikaletého vývoje a důkladného testování, jehož cílem bylo posunout celkové zdraví a výkonnost sportovních koní na další úroveň. Úspěch VitaMinalia EQUINE SPORT a požadavky spokojených zákazníků nás vedly k dalšímu rozšiřování sortimentu. 

Naše produkty jsou vždy založeny na nejnovějších vědeckých poznatcích. Pro naše vyvážené složení používáme pouze kvalitní suroviny s dobrými absorpčními vlastnostmi. Nejsou použita žádná přidaná dochucovadla ani vůně. Všechny produkty navíc neobsahují obiloviny, přidané cukry a GMO. 

Abychom zaručili kvalitu, chuť a stabilitu našich produktů, používáme techniku lisování za studena. Výsledkem jsou atraktivní pelety, které koním chutnají. 

Jonas Smekens - zakladatel firmy

Co ti o sobě můžu říct? :) Vyučil jsem se zemědělským inženýrem a promoval jsem v roce 2006. V roce 2006 jsem začal pracovat pro společnost (INVE v Belgii), vyrábějící vitamínové a minerální směsi pro všechny druhy zvířat (prasata, přežvýkavce, drůbež, koně). Brzy jsem se stal nutričním specialistou na krmivo pro koně. V této roli jsem radil společnostem zabývajícím se krmivy pro koně ohledně premixů, složení krmiv a vždy jsem sledoval vědecký i praktický výzkum v průmyslu krmiv pro koně. Vždy jsem také sledoval výzkum u jiných druhů zvířat a zjišťoval, zda můžeme tyto znalosti aplikovat na výživu koní. V roce 2015 jsem začal experimentovat s Koenem Vereecke (profesionální parkurový jezdec) s doplňky krmiva pro koně, což vedlo k vytvoření VitaMinalia.

Mým koníčkem je Horseball, kterému se věnuji již více než 25 let na národní, i mezinárodní úrovni (zúčastnil jsem se mistrovství světa v roce 2008 v Portugalsku, mistrovství Evropy ve Španělsku v roce 2009,..) a měl jsem k tomu několik plnokrevných koní. Moje první experimenty jsem dělal s těmito koňmi se směsmi, které jsem vyrobil v laboratorním měřítku.

Reference

Zákazník: Sien Buedts (Vytrvalost) 

Nedávno jsme obdrželi zpětnou vazbu od spokojeného zákazníka VitaMinalia, o kterou se s vámi rádi podělíme. Sien Buedts (Holandsko) je zkušená vytrvalostní jezdkyně, která naše produkty používá pro své koně, již několik měsíců. Nejviditelnějšího výsledku dosáhla se svým koněm Fareedem.

“Fareed je 12letý arabský valach. Trpí lymskou boreliózou, byl příliš hubený a těžko přibíral na váze. Trpěl také ztuhlými svaly a občas mu chyběla trocha energie. Proto trvalo dlouho, než se dostal na začátku sezóny do formy.

Od května začal Fareed dostávat VitaMinalia equine SPORT. Výsledky byly velkolepé. Přibral a vypadá mnohem lépe a postupně mu přibývá i svalová hmota. Chodí také mnohem plynuleji.

Na fotografii je jasně vidět rozdíl po několika měsících podávání VitaMinalia equine SPORT. Prebiotika a probiotika obsažena v tomto produktu jednoznačně přispívají k lepšímu trávení a aminokyseliny pomáhají při budování svalů. Také získal mnohem více energie a jeho doba zotavení po závodech se také výrazně zkrátila. Holistický přístup při výrobě produktu VitaMinalia equine SPORT, se zde jednoznačně vyplácí!”  (Viz. foto před a po přidání VitaMinalia equine SPORT do krmné dávky.)

 Obrázek1

 

Kromě Fareeda dostává VitaMinalia equine SPORT také její mladý kůň Assan. “I on má více energie, běží ve vyšším tempu a jeho doba zotavení po soutěžích jsou mnohem rychlejší.”

Sien také používá VitaMinalia Balancer pro své koně, kteří nesoutěží. “Celkově jsem velmi spokojená s celkovým zdravím a kondicí těchto koní .”

 

Laurie Compenolle (Klusácké dostihy)

Laurie začala používat VitaMinalia equine SPORT na začátku října pro své 2 koně soutěžící v klusáckých dostizích. První kůň je 6letý valach (Happy Pont Royal) a druhý 2,5letý valach (Little Boy D’allow), který právě začal s výcvikem.

“Všimla jsem si, že Happy Pont Royal se po zkrmování VitaMinalia equine SPORT stal mnohem energičtějším a silnějším, oproti minulosti, kde měl naopak často energie nedostatek. Člověk si také všimne, jak se zklidnilo dýchání koně a zrychlilo se doba zotavení po závodech. Toto zlepšení formy také vyústila v lepší výsledky v závodění s nedávným 3. a 1. místem.

U druhého koně (Little Boy D’Allow), který ještě nesoutěží, jsem si všimla, že je po přidání VitaMinalia equine SPORT do krmné dávky rychlejší a svalnatější, než před jeho používáním.”

 

Koen Vereecke (Parkur - na nejvyšší mezinárodní úrovni)

Koen má zkušenost s používáním VitaMinalia equine SPORT.  “Začal jsem svým koním přidávat ke krmení VitaMinalia equine SPORT, od té doby mají více eneregie a jejich sportovní výkon se zvýšil.  Zlepšil se jejich celkový zdravotní stav a rychleji se zotavují po náročných závodech. I po 4 dnech závodění jsou koně ve stejné závodní kondici, jako den první.

Pro některé sportovní koně, kteří jsou již velmi energičtí, používám VitaMinalia equine OPTIGROW, místo VitaMinalia equine SPORT. Podle mých zkušeností pak zůstávají koně s tímto produktem klidnější a stále si užívají zdravotních výhod VitaMinalie”.

 

Ostatní zkušenosti

Spousta klientů používá při tréninku mladých koní VitaMinalia equine OPTIGROW. Vzhledem k vysokému obsahu aminokyselin podporuje rozvoj svalů (horní linie) bez zvýšení energetické hladiny (což není vždy žádoucí pro mladé koně). Jakmile koně začnou soutěžit na vyšší úrovni, přejdou na VitaMinalia equine SPORT.

VitaMinalia equine BALANCER se hojně používá pro rekreační koně, sportovní koně (v klidovém režimu), nebo chovné klisny v raných fázích březosti. Klienti jsou velmi spokojeni s celkovým zdravím a vzhledem koní, když dostávají VitaMinalia equine BALANCER.